Jak na Hlídači sledovat stav mostů v ČR?

0
500

Informace z Hlídače státu je možné využívat i pro hlídání vlastní bezpečnosti, víte o tom? Pomoci může databáze sdružující informace o stavu mostů v ČR. Pokud nakouknete dovnitř, můžete si ověřit, v jakém stavu je most u Vaší obce, nebo mosty, které potkáte během cyklovýletu s dětmi. Podívejte se s námi, jak je možné databázi používat. 

Začneme tradičně na úvodní stránce Hlídače – klikněte na pole „další databáze“, jak navádí i náš obrázek níže. 

 

Otevře se Vám nová stránka se seznamem dalších databází. Jednotlivě jsou řazeny dle abecedy. Sjeďte téměř dolů a objevíte databázi o stavu mostů v ČR.

Zvolená databáze se Vám otevře na nové stránce a za pár vteřin se objeví i interaktivní mapa České republiky se všemi vyznačenými mosty. Vyzkoušejte si hledání v mapě s námi zde

 

Mosty v bezvadném stavu máme na mapě zaznačeny zeleně. 

 

 

Všechny informace z naší databáze jsou propojeny s touto mapou ČR. Zaškrtněte si mosty ve stavu, jaký Vás zajímá.  

 

 

Hned pod mapou máte k dispozici tabulkové zobrazení všech záznamů v databázi. Klepněte myší na další záznamy a můžete s nimi dále pracovat. 

 

Ve vyhledávání můžete použít klasických triků a vyhledávat s uvozovkami pro přesnější vyhledávání parametrů nebo si vypomoci operátory, jako v našem příkladu. Chcete si tipy, jak používat operátory osvěžit? Mrkněte do jednoho z našich předešlých návodů

 

Díky přesnému vyhledávání operátory jsme našli jeden konkrétní výsledek – most u hledané obce. Zkuste si vyhledávání s námi – zde.

V detailu záznamu na Hlídači najdete souhrnné informace.

 

Seriál<< E-knihovna legislativního procesu na Hlídači  |  Proslovy poslanců na Hlídači státu >>
+ posts

Napište komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..