Hlídač veřejných zakázek

Co se Vám vybaví, když se řekne veřejná zakázka? Korupce? Manipulace? Maškaráda? Kauzami z veřejných zakázek to v České republice víří víc, než je zdrávo. Vždyť jsou toho důkazem kauzy EET, CzechTourism, mýto – a mnohé další. Chcete to změnit, tak jako my?

Státní veřejné zakázky jsou jakýmsi předstupněm smluv. Díky Hlídači veřejných zakázek do nich můžete nahlédnout a včas zjistit, za co chtějí úřady zaplatit peníze. Pomozte nám hlídat veřejné zakázky a upozornit na podezřelé skutečnosti.

Jak na Hlídači státu vyhledat veřejnou zakázku?

Začněte hned na úvodní liště, kde je i bez přihlášení přístupný odkaz na Hlídače veřejných zakázek.

Jakmile se Vám spustí, můžete ihned do bílého vyhledávacího pole zadat vyhledávací dotaz. Hledáte rekonstrukci vaší základní školy? Napište to. Chcete vědět, jaká výběrová řízení vyhlásila vaše obec? Zadejte její IČO nebo název. Znáte konkrétní číslo veřejné zakázky? Vložte ho do vyhledávacího pole. Nejste si něčím jisti? Využijte našeho Snadného hledání.

Přímo pod vyhledávacím oknem pro veřejné zakázky si díky nám můžete prohlédnout vypsané zakázky podle nejrůznější oblastí. U každé oblasti jsme i stručně vložili několik zajímavých statistických údajů.

V našem příkladu jsme se rozhodli vyhledat konkrétní zakázky přes IČO zadavatele a IČO dodavatele. Tipy, jak vyhledávat s těmito parametry najdete v nápovědě.

Po načtení všech výsledků si z nalezených zakázek vyberete v přehledné tabulce. Přes číslo zakázky se dostanete rovnou na její detail.

V detailu zakázky jsou k dispozici obecné údaje – název a popis zakázky, lhůta pro uzavření nabídek,  náhled formulářů, celková cena zakázky.  Na obrázku z našeho příkladu vidíte rovněž celou dokumentaci k veřejné zakázce. Jedním kliknutím ji zobrazíte přímo na webové stránce.