Hlídač veřejných zakázek

2
314

Co se Vám vybaví, když se řekne veřejná zakázka? Korupce? Manipulace? Maškaráda? Kauzami z veřejných zakázek to v České republice víří víc, než je zdrávo. Vždyť jsou toho důkazem kauzy EET, CzechTourism, mýto – a mnohé další. Chcete to změnit, tak jako my?

Státní veřejné zakázky jsou jakýmsi předstupněm smluv. Díky Hlídači veřejných zakázek do nich můžete nahlédnout a včas zjistit, za co chtějí úřady zaplatit peníze. Pomozte nám hlídat veřejné zakázky a upozornit na podezřelé skutečnosti.

Jak na Hlídači státu vyhledat veřejnou zakázku?

Začněte hned na úvodní liště, kde je přístupný odkaz na Hlídače veřejných zakázek.

Jakmile se Vám spustí, můžete ihned do bílého vyhledávacího pole zadat vyhledávací dotaz (číslo zakázky, IČO), případně využít Snadné hledání. Díky následující tabulce si rovněž můžete prohlédnout veřejné zakázky podle oblasti zaměření.

 

V našem příkladu jsme se rozhodli vyhledat konkrétní zakázky přes IČO zadavatele a IČO dodavatele. Tipy, jak vyhledávat s těmito parametry najdete v nápovědě.

 

Po načtení všech výsledků si z nalezených zakázek vyberete v přehledné tabulce. Přes číslo zakázky se dostanete rovnou na její detail.

V detailu zakázky jsou k dispozici obecné údaje – název a popis zakázky, lhůta pro uzavření nabídek,  náhled formulářů, celková cena zakázky.  Na obrázku z našeho příkladu vidíte rovněž celou dokumentaci k veřejné zakázce. Jedním kliknutím ji zobrazíte přímo na webové stránce.

Seriál<< Smlouva má problém  |  Jak najít politiky a politicky angažované osoby na Hlídači? >>
+ posts

2 COMMENTS

Napište komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..