Politici, politicky angažované osoby a jejich profilová stránka na Hlídači státu

Nebojte se, nezapomněli jsme ani na naše politiky a tak mají stejně jako úřady a firmy na Hlídači státu svoji profilovou stránku. Pro výběr těch nejznámějších politiků nebo sponzorů, máme pro Vás k dispozici přímo Hlídače osob. Další možnosti, jak najít politiky a politicky angažované osoby na Hlídači jsme vám prozradili zde.

Tak si je pojďte pohlídat!

Pro náš příklad jsme si vybrali pana Milana Ferance. Na jeho profilové stránce a stejně tak u ostatních poslanců, senátorů nebo ministrů uvidíte v medailonku na pravé straně i to, jak vypadá. Pokud známe i jeho účty na sociálních sítích, uvidíte pod jménem i jejich ikonku, přes kterou se na ně jedním kliknutím dostanete. Zmenšený náhled profilové stránky pana poslance si teď můžete prohlédnout. 

Máte chuť si politika více pohlídat?

Není nic jednoduššího, než si na jeho profilové stránce zapnout hlídání osoby použitím vlastního Hlídače. Oranžový boxík s naším hlídacím očkem je hned pod medailonkem na pravé straně. Nastavením Hlídače pak nepříjdete ani o jedinou aktualizaci, která se osoby pana poslance týká. Ať už to bude smlouva, ukončení členství ve straně nebo třeba to, zda se nepodílí na nějaké státní zakázce.

Na výřezu z profilové stránky níže nás Hlídač upozorňuje, že je Milan Feranec buď sám, nebo prostřednictví firem ve kterých se angažuje, věřitelem v 890 insolvencích. Zároveň je současně v 5 insolvencích jako dlužník. Jak už víte, modře uvedené fráze jsou odkazy a je možné se jimi proklikat na seznam vyhledaných insolvencí (v našem případě).

 

Stejným způsobem se můžete podívat i na další vyhledané informace o panu poslanci.

 

Posviťte si na politickou angažovanost v soukromých firmách!

Připadá vám, že jméno Vašeho oblíbeného politika jste zahlédli v obchodním rejstříku několika firem? Na Hlídači státu si můžete prověřit, kolik jich opravdu je a navíc zjistíte, kolik je firem, které jsou navázány na politika už méně viditelně.

Protože samotný obchodní rejstřík se mění každý den a po vstupu do politiky není výjimkou přepsání vlastnictví firmy na rodinného příslušníka, přišlo nám fér pracovat na Hlídači státu nejen s aktuálními vazbami politiků na soukromé firmy, ale také s vazbami historickými a těmi nedávno skončenými.

Vzbudili jsme Vaši zvědavost? Mrkněte na vysvětlení a jeden z mnoha případů!

A teď už se podívejte s námi na podrobný výpis angažovanosti našeho příkladu – Milana Ferance v soukromých firmách nebo státních organizacích. Je toho opravdu mnoho, proto ukazujeme jen zmenšený náhled hierarchického přehledu angažovanosti. Detaily si prohlédněte sami zde.