Pozvánka pro novináře: výsledky hospodaření a klíčových rizik úřadů za 2020

Index Klíčových Rizik 2

Vážení novináři,

dovolujeme si vás pozvat na prezentaci nového K-Indexu za rok 2020, analýzu výsledků hospodaření a klíčových rizik úřadů státu. K-Index odhalil, jak více než 1000 státních úřadů, organizací a institucí hospodařilo v uplynulém roce s penězi daňových poplatníků. Do analýzy jsou zahrnuté centrální úřady (ministerstva a kraje), státní a městské úřady, firmy, nemocnice apod.

Ukázku nejdůležitějších zjištění vám ukáže a vysvětlí osobně Michal Bláha 20. července od 9:30 v ImpactHubu D10. Pouze na této tiskové konferenci dostanete unikátní přístupový kód do systému Hlídače státu, díky kterému pouze vy uvidíte porovnání a žebříčky všech zhodnocených úřadů za rok 2020 (vč. porovnání s minulými lety).

Pokud nejste zaregistrování na Hlídači státu, prosím, přihlaste se před tiskovou konferencí na www.hlidacstatu.cz/Identity/Account/Register. Pro exkluzivní přístup k datům bude registrace potřeba. Je zdarma a vyžaduje pouze e-mail.

K-Index (index klíčových rizik) je analytický nástroj Hlídače státu, který na základě otevřených dat z Registru smluv analyzuje transparentnost a korupční rizika 22 639 organizací a jejich hospodaření s veřejnými prostředky za 2020. K–Index pomocí tvrdých dat umí identifikovat riziková místa a nehospodárné jednání státních institucí.

Na tiskové konferenci se dozvíte výsledné hodnocení subjektů za 2020 a ukážeme vám, proč je K-Index důležitý pro vaši práci. Rovněž jsme pro vás připravili rozsáhlý dokument s nejzajímavějšími výstupy z K-Indexu, o kterých chcete mít přehled: žebříčky ministerstev, krajů, nemocnic a dalších. Obdržíte ho od nás spolu s tiskovou zprávou na konferenci. 

Na závěr Vás prosím o potvrzení účasti na e-mail natalie@hlidacstatu.cz. Více informací naleznete níže.