Hlídač státu a jak ho používat

0
1648

Slyšel jsem o Hlídači státu, co to je?

Hlídač je aplikace pro kontrolu smluv, státních institucí, firem a politiků. I pana premiéra.

Naším cílem je transparentní státní správa. Na jednom místě proto analyzujeme a propojujeme smlouvy z registru smluv, veřejné zakázky, dotace, politiky i sponzory politických stran. A to vše přístupné pro každého a zdarma. Naučte se s Hlídačem pracovat i vy a pohlídejte si, jak stát hospodaří s veřejnými penězi!

Co všechno tam najdu?

Zajímá vás, co a jak můžete najít na Hlídači státu? Připravili jsme  jednoduchý návod, díky němuž si můžete pohlídat třeba i správu vašeho města.

Vyhledávací okno na úvodní stránce Hlídače státu prohledá všechny databáze, se kterými pracujeme (smlouvy, veřejné zakázky, insolvence, osoby, sponzoři a další zajímavé databáze).

Tak koho si pohlídáte?

Začněme smlouvami. Můžete se například podívat, jak na tom je Městský úřad v Břeclavi:

Ve zobrazených výsledcích hledání můžete prohlížet smlouvy, veřejné zakázky, insolvence, politiky a firmy navázané na Městský úřad Břeclav. Nenechte se zastrašit velkým počtem nalezených výsledků. I v nich se dá filtrovat a nalézt to, co potřebujete. A my vám samozřejmě poradíme, jak na to. Jestli si chcete vše ověřit sami, klikněte sem.

Můžu se na nalezenou smlouvu podívat?

Zajímají vás jednotlivé smlouvy? Hlídač jich v tomto případě našel 3182. Prvních deset zobrazí hned a další se načtou po stisknutí tlačítka na konci seznamu.

Při prohlížení smluv Hlídač vizuálně upozorňuje na smlouvu, která je v rozporu se zákonem.

Podrobnější popis dokumentu vám nabídne políčko detail smlouvy. Kromě základních informací o hodnotě smlouvy, smluvních stranách a datu uveřejnění smlouvy, vás Hlídač upozorní, zda je se smlouvou vše v pořádku. Prohlédněte si celý detail zmíněné smlouvy z našeho příkladu zde

Chcete nahlédnout přímo do textu zvoleného dokumentu? Máme pro vás připravenou PDF i textovou verzi. Kromě originálu z Registru smluv je k dispozici i naše kopie. Kliknutím na zvolený formát smlouvy si ji buď uložíte, nebo zobrazíte na svém počítači.

Seriál  |  Snadné hledání >>
+ posts

Napište komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..