Politici, politicky angažované osoby a jejich profilová stránka na Hlídači státu

0
479

Nebojte se, nezapomněli jsme ani na naše politiky a tak mají stejně jako úřady a firmy na Hlídači státu svoji profilovou stránku. Pro výběr těch nejznámějších politiků nebo sponzorů, máme pro Vás k dispozici přímo Hlídače osob. Další možnosti, jak najít politiky a politicky angažované osoby na Hlídači jsme vám prozradili zde.

Tak si je pojďte pohlídat!

Vybrali jsme, že blíže si přiblížíme pana Milana Ferance. Na jeho profilové stránce, jako u každého jiného politika, hned v úvodu vidíme, zda se angažoval i v soukromých firmách. Zároveň je zde uvedeno, koho a kdy sponzoroval. Zdroj informací o sponzorství osob je vždy označen a můžete si jej prohlédnout (viz obrázek).

Máte chuť si politika více pohlídat?

Není nic jednoduššího, než si na jeho profilové stránce zapnout hlídání osoby použitím vlastního Hlídače. Můžete se dozvědět novinky o smlouvách, insolvencích nebo i veřejných zakázkách, kde bude figurovat, nebo které s ním budou třeba i nepřímo spjaty.

Na obrázku níže nás Hlídač upozorňuje, že je Milan Feranec věřitelem v 760 insolvencích a zároveň je zadavatelem i odběratelem státních zakázek. U všech informací platí, že si je můžete podrobněji vyhledat a současně si nechat posílat aktuality, nastanou-li nějaké změny.

 

Hned pod nastavením vlastních Hlídačů najdete na profilové stránce osoby rovněž tabulku, sjednocující informace z dalších databází. Jednotlivé části tabulky můžete snadno přepínat.

 

Posviťte si na politickou angažovanost v soukromých firmách!

Připadá vám, že jméno Vašeho oblíbeného politika jste zahlédli v obchodním rejstříku několika firem? Na Hlídači státu si můžete prověřit, kolik jich opravdu je a navíc zjistíte, kolik je firem, které jsou navázány na politika už méně viditelně.

Protože samotný obchodní rejstřík se mění každý den a po vstupu do politiky není výjimkou přepsání vlastnictví firmy na rodinného příslušníka, přišlo nám fér pracovat na Hlídači státu nejen s aktuálními vazbami politiků na soukromé firmy, ale také s vazbami historickými a těmi nedávno skončenými.

Vzbudili jsme Vaši zvědavost? Mrkněte na vysvětlení a jeden z mnoha případů!

A teď už se podívejte s námi na podrobný výpis angažovanosti našeho příkladu – Milana Ferance v soukromých firmách.

 

 

Pokud nejste fandové tabulek, máme pro Vás připravený i graficky přehlednější hierarchický přehled angažovanosti. 

 

 

Seriál<< Jak najít politiky a politicky angažované osoby na Hlídači?  |  Hlídač státních webů >>
+ posts

Napište komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..