Pokročilé vyhledávání

Hledáte na Hlídači státu konkrétní věc, zajímá vás specifický případ a nechce se vám procházet tisíce smluv? Prohlédněte si s námi, jak můžete efektivně vyhledávat ve všech databázích Hlídače.

Jak nám v hledání mohou pomoci operátory jsme si již ukázali v tomto díle  a také zde. Kromě toho, že nám upřesní a urychlí hledání, jejich dalším velkým plusem je možnost vzájemné kombinace. Pojďme si vše ukázat na příkladu.

Známá kauza dohledaná na Hlídači státu

Možná jste zaregistrovali kauzu z roku 2016, kdy na dotacích bylo vyplaceno třikrát sto tisíc korun firmě, jejímž vlastníkem je bývalá manželka předsedy sněmovny Jana Hamáčka, Kamila Hamáčková.

Abychom si jednoduše vyhledali na Hlídači státu smlouvy, související s touto aférou, využijeme nejen to co víme, ale i toho, co za nás ví Hlídač. Do vyhledávacího pole jsme zadali název webu, který získal dotace, použijeme operátor OR a jako poslední využijeme našeptavač Hlídače. Ten nám pomůže s názvem firmy i60 Publishers, s. r. o.. Stačí postupně psát a z nabízených možností tu správnou vybrat.

Po vyhledání už na nás čeká několik smluv, z nichž dvě jsou z roku 2016. Smlouvy si můžete seřadit podle data zveřejnění a pak si ty správné jednoduše prohlédnout kliknutím na jejich číslo. Tím, že si smlouvy seřadíte podle vašich preferencí, je ve vyhledaném seznamu snadno najdete.

Vyzkoušejte si celé hledání v několika vybraných zajímavých kauzách v následujícím odkazu. 

Dalším příkladem pro kombinaci operátorů mohou být například smlouvy, kde je jedním ze smluvních partnerů Ministerstvo zdravotnictví. Protože nechceme prohlížet tisíce výsledků a zajímají nás jen ty smlouvy, které obsahují ochrannou pomůcku respirátor, můžeme si opět pomoci složením několika vyhledávacích dotazů. Mrkněte, jak na to:

 

A nakonec máme pro vás ještě jedno milé řešení – a tím je funkce Snadné hledání. Šipka ukazuje, kde jej objevíte na hlavní stránce.

Funkce Snadné hledání vám usnadní vyhledávání dle zvolených parametrů tak, že je jen vyplníte do předem připravené tabulky. Více se dozvíte v jednom z minulých dílů