Smlouva má problém

Hledali jste na Hlídači smlouvu a vyskočil na vás vykřičník? Co znamená?

Vykřičník u našeho seznamu smluv naznačuje, že ve smlouvě jsou nějaké chyby. Jejich závažnost je různá a ke každé z nich má Hlídač vysvětlení. Jednu červeně označenou smlouvu jsme pro vás našli. Podívejte se i vy s námi přímo do detailu této smlouvy a zjistěte, jaké má problémy. 

Co naše vykřičníky a barvy znamenají?

Kde najdu k chybám ve smlouvě bližší informace?

Veškeré podrobnější informace objevíte v detailu smlouvy. Hned v hlavičce je uvedeno, zda je smlouva platná. Taková smlouva bývá označena zelenou barvou. U problematických smluv nechybí pro doplnění náš komentář.

A co jsme zjistili v detailu smlouvy Explosie, a.s.?

Všechny nedostatky smluv jsou výrazně vyznačeny v každém detailu smlouvy. U našeho příkladu vidíme, že je jich hned několik. 

To jsem z toho jelen, je smlouva platná, když má tak závažné nedostatky?

Smlouva je v registru smluv stále platná, ale nepodléhá sankci z toho důvodu, že vznikla před datem 1.7. 2017. Od tohoto dne začala platit sankce úplné neplatnosti smlouvy při neuveřejnění smlouvy v registru, nebo při uveřejnění smlouvy v rozporu se zákonem o registru smluv. Jaká jsou přesně stanovena pravidla se dočtete zde.

To by mě zajímalo, jestli jsou smlouvy s chybami časté? Můžu si je nějak najít?

Nás to také zajímalo, a proto máme pro vás připravený seznam těch nejhorších smluv v registru smluv. Na výběr smluv se dostanete snadno kliknutím na námi připravené Analýzy a reporty:

A hned se rozbalí připravené přehledy s vybranými daty, které jsme za vás zanalyzovali. Jedním z nich jsou námi hledané smlouvy, kde se smluvní strany dopustily nějakých chyb nebo nedostatků:

 


Cestu k tomuto analytickému reportu jsme vám ukázali, ale můžeme vám to usnadnit ještě víc – prohlédnout si ho můžete kliknutím sem.

Komentáře k “Smlouva má problém

  1. Mohli byste doplnit, jaké jsou legislativní požadavky na smlouvy v registru? Ideálně co chyba, to citace zákona (včetně paragrafu atd). Teď se dohaduji, zda PDF scan smlouvy je OK či ne a zda každá smlouva musí mít cenu. Existuje třeba nějaký tutoriál pro úředníky, jak mají smlouvu správně nahrát do registru? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *