Profilová stránka firem

Chcete si pohlídat firmy z vašeho okolí? Zajímáte se, kdo vyhrává výběrová řízení státu? Zdá se vám, že u vás ve vsi vše zařizuje jen jedna jediná společnost? Něco pro vás máme! Na Hlídači státu si můžete, stejně jako u vašeho města, zobrazit profilovou stránku konkrétní firmy. A jak na to? Jako vždy jsme se pro vás snažili vytvořit co nejjednodušší cestu – pro vyhledání profilové stránky firmy stačí zadat název firmy. A usnadnili jsme vám to ještě o to, že vám stačí pro vyhledání jen několik prvních písmen názvu – náš našeptavač vám poradí a konec názvu navrhne.

Pak už stačí jen kliknout na známé HLEDAT. Po vyhledání si ve výsledcích vyberete vše, co vás zajímá, nebo kliknete na „medailonek“ firmy. Vypadá velmi podobně, jako pro úřad. Podívejte se na profilovou stránku firmy s námi – v našem příkladu to bude elektrárna a najdete ji v tomto odkazuProfilová stránka firmy hned v úvodní hlavičce uvádí to nejdůležitější, stejně jako to znáte i z profilové stránky úřadu. Ta se té firemní dost podobá. U našeho příkladu ale vidíme i něco, s čím se u úřadu nesetkáte – se skutečnými majiteli:

U našeho příkladu – Opatovické elektrárny se podíváme na dokumenty, které jsou z našeho hlediska (a z hlediska zákonných norem) značně rizikové. Začít můžeme kliknutím na počet smluv za zobrazeným červeným vykřičníkem.

A Hlídač nám ukáže celý seznam smluv, kde firma neuvedla hodnotu. Každý takto vyhledaný seznam smluv si můžete i pohlídat kliknutím na oranžový box, i když už asi víte Jak si nastavit vlastního Hlídače. Nalezenou smlouvu si lze jednoduše kliknutím na její číslo detailně prohlédnout. I profilovou stránku smluvního partnera „naší“ elektrárny si prohlédnete na jeden klik. A pokud vás nebaví rolovat vyhledanými smlouvami, nejdříve si je podle vašich preferencí seřaďte. Třeba podle data zveřejnění nebo podpisu. A nebo podle toho, jak závažná pochybení v zápisu u nich Hlídač automaticky zjistil. Právě tak jsme si smlouvy setřídili my v naší ukázce.  

 

Jaké další informace najdu na profilové stránce firmy?

Kromě souhrnných statistik z Registru smluv, se dozvíte o veřejných zakázkách elektrárny nebo o tom, kolik dotací firma získala. Velmi přehledně jsou na profilové stránce uvedeny i insolvence, ve kterých se firma vyskytuje jako věřitel a mnoho a mnoho dalšího. 

 

Můžu na Hlídači zjistit informace, které jsou svázané s politiky?

Zajisté, hlídáme všechno! V profilové stránce firmy Hlídač zobrazí jak a koho firma sponzorovala. Podrobnosti si opět můžete zjistit kliknutím na odkaz.

A co dodavatelé a odběratelé firmy? Máte o nich také nějaký přehled?

Ano, stejně jako jsme si již ukazovali u profilové stránky úřadu, máme pro vás připraveny přehledné tabulky a grafy zobrazující komu firma platí nebo kdo jsou její odběratelé služeb. Sami si můžete vše prohlédnout na profilové stránce „naší“ elektrárny.