Profilová stránka úřadu – úřad jako odběratel a plátce peněz

V minulém díle jsme vám odhalili možnost podívat se na profilovou stránku úřadu – na příkladu Statutárního města Karlovy Vary. Nyní vám představíme, jaké další informace si můžete o městě/úřadu zjistit na Hlídači státu.

Jak obchoduje moje město?

Na profilové stránce úřadu pro vás máme připraveny přehledné informace o vybraném úřadu (v našem případě Statutárním městě Karlovy Vary). Vidíte tam nejen informace o smlouvách ve statistických údajích z registru smluv, ale o kousek níž ještě informace o tom s kým město uzavírá obchody. Na profilové stránce úřadu hned na první pohled snadno zjistíte ty „nejoblíbenější“ odběratele i dodavatele města.

Tak se na to podíváme ….

V obou přehledech jsou seřazeni nejčastější smluvní partneři města. Vybrat si můžete zobrazení tabulkové nebo v přehledném grafu. Jednoduše tak zjistíte, jak si partneři města stojí s obchody podle počtu uzavřených smluv a jak jsou na tom podle jejich hodnoty. Všimněte si, že pořadí firem je odlišné. 

V tabulkové variantě snadno najdete dodavatele pomocí funkce hledat v okénku vpravo v horní části tabulky. Už při psaní počátečních písmen se vám začnou filtrovat výsledky. Proto nevadí pokud neznáte přesný název firmy. Chcete se podívat na konkrétní smlouvy, které úřad uzavřel s příslušnou firmou? Ke smlouvě vás odkáže kliknutí na „SMLOUVY MEZI SUBJEKTY“ pod názvem konkrétní firmy. Zobrazí se vám všechny smlouvy, které mezi sebou příslušné subjekty uzavřely. V naší ukázce jde o Karlovy Vary a jeho nejčastějšího smluvního partnera Karlovarský kraj.

 

Chcete si všechno zkusit sami na vlastní kůži? Pohlídejte si město Karlovy Vary sami, přímo na jeho profilové stránce, odkud jsme čerpali veškeré příklady. Jeden klik a jste tam!