Projděte si tiskové konference Vlády ČR

Hola hola! Opět na vás čeká ukázka užitečné databáze, kterou máme na Hlídači zpracovanou a propojenou s dalšími informacemi. O co jde? Vedle projevů politiků v poslanecké sněmovně nebo jejich (pro)hlášení na sociálních sítích, jsme pro vás připravili také přepisy záznamů z tiskových konferencí Vlády ČR.

Jak se s databází poprat? Nebojte, i tuhle si podmaníte snadno. Mrkněte na naše tipy.

Pro její zobrazení začněte kliknutím na pole „další databáze“ v horní modré liště na Hlídači státu.

 

Dalších databází máme k dispozici mnoho a stále přibývají. Na stránce dalších databází hledejte v kategorii „Vyjádření politiků“ mezi ostatními databázemi. Několik jich znáte už z našich jiných návodů.

 

Tiskové konference vlády ČR jsou tříděny podle data a máme je propojeny s profilovkami osob.  A jak v nich jednoduše vyhledávat?

Jednotlivé parametry můžete opět libovolně kombinovat. V příkladu níže vidíte, jak jsme propojili hledání podle osoby a hledání podle určitého slova/tématu tiskové konference. Klikněte sem a projděte si klidně všechny výsledky pro tento dotaz.

 

Po stisknutí tlačítka pro hledání vám Hlídač načte seznam výsledků (pokud nějaké našel). 

 

V kompletním přepisu tiskovky najdete kromě textu vyjmenované zúčastněné osoby.  

Na konci každého přepisu tiskové konference jsou připraveny odkazy na dokumenty související s danou tiskovou konferencí. Celý přepis z tiskové konference s Petrem Nečasem na téma povodně najdete zde.

 

Našli jste, co jste potřebovali? Tiskové konference Vlády ČR si můžete v případě potřeby uložit do svého profilu jako záložku. Více o záložkách se dozvíte v našem manuálu zde.