Covid-19 a informace z Hlídače státu

Hlídáme stát i v nouzovém stavu! Navzdory tomu, že se během několika posledních dní výrazně zpomalil život v České republice, Hlídač státu stále drží svou stráž. 

Koronavirus, nouzový stav, respirátory, bezpečnostní rada státu – slova, která se během pár okamžiků stala členy našich každodenních životů. Dokonce i na Hlídači je najdete jako součást mnoha databází, ve kterých si můžete informace vyhledávat a zůstat v obraze i během současné situace. 

Jaké firmy mají tržby za prodej respirátorů nebo roušek? Jsou jejich smlouvy v pořádku? Jakou mají historii a jsou politicky na někoho napojené, nebo mají čistý štít? Odpovědi i na tyto otázky můžete najít na Hlídači státu, pokud se s námi pustíte do pátrání. 

Nejdříve se podíváme, jak to vypadá s hledáním nejskloňovanějšího slova posledních dnů. 

Po zmáčknutí modrého tlačítka hledat, zjistíme, co Hlídač našel.

Vedle hlavních výsledků z registru smluv najdeme vpravo i další možnosti. 

Co o koronaviru říkají politici?

Jednou z databází, obsahující informace relevantní ke koronaviru, je i naše databáze vyjádření politiků. Pro upřesnění vyhledání jsme k jednomu parametru z předchozího příkladu přidali další – jméno politika.

Výsledky hledání si můžeme pro lepší orientaci utřídit. V příkladu jsme zvolili sestupné zobrazení dle data zprávy, abychom měli nejčerstvější novinky ze sociálních sítí hned nahoře.

Zajímá Vás více databáze vyjádření politiků? Přečtěte si náš návod pro tuto databázi, kde se dozvíte podrobnější informace. 

Jak pohlídat prodej respirátorů?

Chcete prověřit konkrétní smlouvy pro prodej respirátorů? Máme pro Vás ukázku možného vyhledávání. Využili jsme dva parametry – hledání podle klíčového slova a hledání smluv od data vyhlášení nouzového stavu. Příklad přímo na webu máze k dospozici zde

Následně můžete prohlížet jednotlivé smlouvy.

 

Najděte více informací související s covid- 19

A nakonec jeden z našich nejoblíbenějších tipů – během hledání informací na Hlídači státu neváhejte využít na pomoc sílu operátorů. Právě díky kombinaci více parametrů můžete získat lepší výsledky. 

 

Pohlídejte si novinky k tématu

Ať už hledáte cokoli, díky ikoně oranžového oka si na Hlídači můžete jednoduše nastavit hlídání novinek o Vámi vybraném tématu. Více o nastavování vlastních Hlídačů se dozvíte ve speciálním návodu