Přehled smluv mezi firmou a státem

Dnes vytahujeme z rukávu pro Vás další tip, jak efektivně hledat smlouvy na Hlídači státu. Přiznejme si, že někdy může být to hlídání docela mravenčí práce – vzhledem k tomu, že je třeba si ujasnit, například pod jakým „klíčovým slovem“ chceme konkrétní smlouvy hledat.

A právě pro tyhle chvíle máme na Hlídači (kromě operátorů, o kterých se více dozvíte například zde) jednu vychytávku, mrkněte na ni.

Smlouvy mezi dodavatelem a úřadem – efektivní hledání

Možná si pamatujete na známou kauzu ohledně smluv k vytvoření elektronických dálničních známek, o které jste se mohli dozvědět více právě na Hlídači státu (Pro připomenutí si články můžete přečíst zde.).

Použijeme ji jako efektivní ukázku toho, jak dohledat informace, které na první pohled můžou zůstat skryté. 

1) Nejdříve jsme do vyhledávače zadali hledaný výraz – v tomto případě „vytvoření a provoz EDAZ“ a hledali, jaké smlouvy, jakých firem tento výraz obsahují.

 

 

 

 

 

 

2) Našli jsme jednu smlouvu firmy Asecco. Vy si můžete výsledky prohlédnout zde.

Chtěli jsme se podívat do jejího detailu, proto jsme klikli na prolinkované číslo smlouvy.

 

 

3) Detail o smlouvě obsahuje v hlavičce souhrnné informace o smlouvě. U pole dodavatelé najdete i možnost zobrazit přehled dalších smluv mezi dodavatelem (Asseco) a státem. Celý detail smlouvy najdete tady.

 

4) V seznamu smluv nyní vidíme i smlouvu mezi Asseco a státem, která se rovněž týká elektronických dálničních známek, ale v první fázi hledání jsme ji nenalezli. Mrkněte přímo na obě smlouvy sem.