CO BY VÁM NEMĚLO UTÉCT…

Snímek Obrazovky 2021 08 31 V 14.04.05
🇺🇦 Hlídáme i pomoc Ukrajině
Jsme šťastní, že vznikla platforma Stojíme za Ukrajinou, na kterém jsme se mohli podílet. Pokud chcete pomoci a ztrácíte se v možnostech, vše najdete na portálu 🙏🏻

Kam ty peníze pořád mizí…? :O
250 piv, které zaplatíte, ale nevypijete. Vychlazená velká tanková Plzeň za 60 korun a vy ji prostě rovnou vylijete. Přijde vám to absurdní? Proč, když už to stejně všichni děláte? Ten půllitr piva je totiž jako státní zakázky, které platíme my všichni z daní. A z těch mizí do soukromých kapes ročně 75 miliard. Což je 2,5 miliardy půllitrů ročně! Tedy těch cca těch 250 piv na každého z nás.

PLATY ÚŘEDNÍKŮ ZA 2021, KONEČNĚ!!!

HRADNÍ KANCELÁŘ (vaše nejoblíbenější kategorie):

Vratislav Mynář: 1 955 488 Kč plat, 691 422 Kč odměny. Trestně stíhaný.
Petr Mužák: 1 459 962 Kč plat, 317 702 odměny. Zástupce vedoucího Kanceláře (Mynáře). Vy jste o něm slyšeli? :O
Přijde vám to jako normální odměny pro vysoko postaveného úředníka? Tak to vás vyvedeme z omylu: průměrný vysoko postavený úředník na řídící pozici bere odměny kolem 160 000 ročně.
A to, že Mynář bere skoro jako premiér ČR, už je jen třešničkou na dortu.
 
ABSOLUTNí REKORDMAN (za všechny státní podniky): Josef Vojáček, bývalý ředitel státního podniku Lesy ČR.
Ten si na odměnách za loňský rok přišel téměř na 5,5 milionu Kč (výše platu činila 3,1 milionu). Nejen, že je poměr platu a odměny přinejmenším neobvyklý, zarážející je i to, že tak vysoké odměny by si jistě zasloužil výkonný manažer s vynikajícím plněním svěřených úkolů, a ne osoba, která byla ke konci roku odvolána pro manažerská pochybení.
Nám to rozhodně nepřijde v pořádku, ale nechceme být jako autoři analýzy předpojatí.
Tvrdě vydřené výsledky najdete klasicky na http://platyuredniku.cz

Influencerka 😁

Jak být úspěšným českým influencerem? Stačí, když si vezmete 1,93 milionu korun ze státních peněz. A za takovou částku můžete dosáhnout “až” na 20 tisíc sledujících. Přečetli jsme za vás všech 1023 instagramových příspěvků Aleny Schillerové a rozdělili je na osobní a na ty pokrývající „složitou materii Ministerstva financí“. Osobní příspěvky tvoří 46,6 %.

🥪 K svačině raději rohlíky

Pekárna Zelená louka Penamu (z holding Agrofert) musí vrátit stomilionovou dotaci na výrobní linku na toustový chleba. Komu se nelení, tomu se… no, tak nic.

Dotaci najdete na Hlídači zde.

 

     

 

 

DOTACE: CEDR, IS ReD… a další termiti

Na Hlídači státu jsme nově začali zpracovávat dotace z registru dotací IS ReD, což je nový informační systém, který nahrazuje bývalý CEDR (Centrální Evidence Dotací z Rozpočtu).

  • Jak fungují naše databáze a kolik jich vlastně je?
  • Proč nejsme úplně nadšení z nového Registru dotací (bývalý CEDR)?
  • Jaké dotace stále chybí v registru?

CENOVÉ ANALÝZY

Nejrozsáhlejší a nejspolehlivější analýza jednotkových cen na českém trhu! 

Pomáháme s cenotvorbou veřejných zakázek. Správný cenový rozsah v oblastech státní správy lze jednoduše zjistit v Cenové analýze prací, služeb a produktů od Hlídače státu.

Primárně analýza pomůže státním institucím v seznámením se s běžnými cenami ve vybrané oblasti analýzy, a dodavatelům s orientací v konkurenčních cenových nabídkách ve výběrových řízení vypsaných státem.

Aktuálně k dispozici přehled pro oblast IT prací a služeb. 

Více informací na: https://www.ceny.analyzy.hlidacstatu.cz

 

 

Nemá talent, nemá…

Rýmování by nám moc nešlo. Naše rýmy jsou prostě stejně dobrý jako digitalizace Česka 🙃

Ještě štěstí, že se to (snad) s Českým digitalizačním týmem pohne! 

(Jinak budeme nuceni dál rýmovat…)

Reprezentace Hlídače i o víkendech

Někdo vstává za svítání, někdo jde spát za svítání. Lenka se dala v sobotu běh pro Paměť národa, kde prezentovala Hlídače (jsme na ni pyšní!) a Natálie si celou noc povídala o Hlídači s se slavným stand-up komikem. No, každý jsme holt dobrá na něco…