Pokročilé vyhledávání

0
490

Hledáte na Hlídači státu konkrétní věc, zajímá vás specifický případ a nechce se vám procházet tisíce smluv? Prohlédněte si s námi, jak můžete efektivně vyhledávat ve všech databázích Hlídače.

Jak nám v hledání mohou pomoci operátory jsme si již ukázali v tomto díle  a také zde. Kromě toho, že nám upřesní a urychlí hledání, jejich dalším velkým plusem je možnost vzájemné kombinace. Pojďme si vše ukázat na příkladu.

Známá kauza dohledaná na Hlídači státu

Možná jste zaregistrovali kauzu z roku 2016, kdy na dotacích bylo vyplaceno třikrát sto tisíc korun firmě, jejímž vlastníkem je bývalá manželka předsedy sněmovny Jana Hamáčka, Kamila Hamáčková.

Abychom si jednoduše vyhledali na Hlídači státu smlouvy, související s touto aférou, využijeme kombinaci operátorů. Do vyhledávacího pole jsme zadali název webu, který získal dotace a dále IČO dodavatele služeb (firmy i60 Publishers, s. r. o.)

Po vyhledání už na nás čekají čtyři smlouvy, z nichž dvě jsou z roku 2016 – více o nich zobrazíte jako vždy v detailu smlouvy. 

Vyzkoušejte si celé hledání v zajímavých kauzách v následujícím odkazu. 

Dalším příkladem pro kombinaci operátorů mohou být například smlouvy, se kterými souvisí premiér Andrej Babiš. Protože nechceme prohlížet tisíce výsledků, můžeme je omezit cenou nad 5 000 000 Kč. Mrkněte, jak na to:

 

A nakonec máme pro vás ještě jedno milé řešení – a tím je funkce Snadné hledání. Šipka ukazuje, kde jej objevíte na hlavní stránce.

Funkce Snadné hledání vám usnadní vyhledávání dle zvolených parametrů tak, že je jen vyplníte do předem připravené tabulky. Více se dozvíte v jednom z minulých dílů

 

Seriál<< Využití prefixů a operátorů pro vyhledávání na Hlídači státu  |  Jak si nastavit vlastního Hlídače >>
+ posts

Napište komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..