Perverzní pokrytectví ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL

České právo obsahuje desetitisíce zákonů a předpisů, které přikazují občanů jak se mají chovat, co smí a nesmí. Ale existují pouze 3 důležité zákony, které dávají pravomoc a právo občanům vůči státu. Ústava ČR, zákon o právu na informace (známá 106-ka) a zákon o Registru smluv. Tyto tři normy přikazují státu, politikům a úředníkům zveřejňovat své smlouvy, útratu a rozhodnutí.

Když chtějí politici zavádět další kontrolu či regulaci, obvykle to obhajují slovy ‘pokud neděláte nic špatně, nemusíte se bát‘. Dnes nám politici ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL ukázali pravý význam těchto slov.

Poslanci ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL dnes odsouhlasili tak výrazné omezení Registru smluv, že vice než polovina veřejného rozpočtu, smlouvy za stovky milliard korun přestanou být zveřejňovány a prakticky se tak znemožní jejich kontrola. Někteří mohou namítnou, že smlouvy statních a městských firem nejsou důležité.

OpenCard se dělal přes obchodni společnost magistrátu. Škoda 1.5mld Kč. Předražené nákupy do nemocnic realizován přes městské společnosti. Škoda několik miliard. David Rath dostal úplatky za rekonstrukce nemocnic vlastněných městskými společnostmi. Škoda pár set miliónů korun. Plánované miliardové investice do SmartCities budou bez výjimky prováděné přes samostatné městské firmy. Odedneška bez veřejné kontroly.

Od nás občanů, živnostníků a soukromých podnikatelů chce stát přes EET kontrolovat a monitorovat úplně každou transakci, úplně každé prdnutí, každou korunu. Ale ten samý stát nechce zveřejňovat své smlouvy, schovává je před námi a dává pod pokličku všechna šméčka státních a městských firem, přes které se valí stamiliardy.

Politici ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL odmítají kontrolu veřejných peněz, peněz, které jsme jim my občané dali do společné správy.  Říkají, že státním a městským obchodním firmám by kontrola veřejnosti mohla uškodit. Pochopil jsem, uškodí zejména politikům a úředníkům, kteří z nich mají všimné a utajované příjmy.

Registr smluv zjevně fungoval !

Za půl roku budou volby. Pamatujme si tyto politické strany a tyto politiky, kteří se bojí veřejné kontroly ze strany občanů. Protože mají co skrývat.

 

Před lety jsem si zaregistroval doménu hajzlici.cz. Plánoval jsem na ni uveřejňovat auta neoprávněně parkující na místech pro invalidy, ale nikdy jsem nezačal. Dnes mi poslanci ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL dali pro tuto doménu nové využití. Neděkuji.