Pohlídejte si smlouvy ze stejného oboru

Už v našem prvním díle jsme si ukázali, jak pracovat s Hlídačem smluv a jak v něm zjistit potřebné informace

Dnes se na smlouvy podíváme ještě jednou, tentokrát na smlouvy podle oborů, kterých jsme pro Vás roztřídili opravdu pořádné množství! 

Smlouvy můžete vyhledávat ve vyhledávacím okně hned na úvodní straně Hlídače státu. Dnes zkusíme vyhledat smlouvy vztahující se k hospodaření na úřadě města Cheb. Jak se dostat na profilovou stránku úřadu už asi víte, ale pro jistotu zopakujeme, že stačí zadat slovíčko Cheb a z nabízených možností našeho našeptavače vybrat Cheb (Karlovarský kraj, obec).

Po stisknutí tlačítka pro hledání, nám Hlídač zobrazí počty vyhledaných výsledků včetně známého medailonku Města Cheb.

 

 

Obor, do kterého byla jakákoliv smlouva na Hlídači automaticky zařazena najdeme už ve vyhledaném řádkovém zobrazení. Všimněte si té tmavě zelené barvy textu:

Když si rozkliknete detail jakékoliv smlouvy, najdete námi přiřazený obor v jednom z řádků. Zároveň jsme u něj připravili možnost vyhledání všech smluv, které mají totožný obor. Na jediné kliknutí!

V případě, že se náš systém spletl a ke smlouvě přiřadil obor chybně (stát se to v ojedinělých případech může), doplnili jsme k řádku ještě jednu malou vychytávku. Díky kliknutí na modře napsanou větičku nám můžete dát vědět, jaký obor se ke smlouvě hodí víc. Zpráva od vás se dostane k nám, my váš návrh prověříme a často už do pár minut opravíme. 

Jaké obory smluv Hlídač eviduje a jak je najdu?

Všech 140 oborů máte k dispozici na dvě kliknutí. Začněte na úvodní stránce Hlídače, kde stačí v modré liště najít odkaz Analýzy a reporty. 

 

V analytických a souhrnných reportech kliknete na „Obory smluvních vztahů„…

 

… a už vidíte přehledný graf, v jakých oblastech smlouvy nejvíce uzavírá stát a hned pod ním je tabulka s přehledem všech 140 smluvních oborů.

 

Stejně jako u každého jiného vyhledávání, po rozkliknutí kategorie se nad vyhledaným seznamem smluv objeví naše oranžové hlídací očko a možnost vytvoření Vašeho Hlídače.