Pomoc COVID – naše analýza a databáze

Snímek Obrazovky 2021 01 20 V 17.08.15

Jakou pomoc slibovala vláda lidem v souvislosti s opatřeními v souvislosti s COVID – 19, víme. Jak to ale ve skutečnosti dopadlo a jaká je aktuální situace? Připravili jsme pro Vás přehlednou analýzu vycházející z databáze Pomoc Covid, kterou také najdete na Hlídači státu. 

Jak vidíte na obrázku z úvodní stránky Hlídače, dostanete se k analýze kliknutím na tlačítko „podrobnosti o podporách“. Kromě tohoto odkazu funguje i cesta přes odkaz na všechny Hlídačovy analýzy a reporty

 

Jaká je slibovaná a skutečná pomoc státu v dobách koronavirové krize?

V analýze je připravený přehled jednotlivých programů dle garantů, jsou k dispozici informace o odhadované výši pomoci i o tom, kolik z ní bylo aktuálně již vyplaceno. Celou analýzu si můžete prohlédnout v odkazu zde

 

Přes odkaz v naší analýze můžete nahlédnout i do samotné databáze Pomoc Covid, kterou jsme pro Vás na Hlídači státu umístili do kategorie „další databáze“.

Mrkněte do našeho obrázku, kam jsme umístili několik tipů, jak a co můžete v databázi vyhledávat.

Ve výsledcích se Vám zobrazí vždy jméno programu, typ podpory, celková výše pomoci a suma vyplacené částky. Hned první sloupec v tabulce nabízí možnost zobrazení detailu ke konkrétnímu programu.

Kliknutím na pole detail se načte přehled o jednotlivých programech. Zjistíte zde počet subjektů, kterým byla podpora vyplacena a datum, ke kterému jsou informace aktuální.