Smlouva má problém

1
624

Hledali jste na Hlídači smlouvu a vyskočil na vás vykřičník? Co znamená?

Vykřičník u našeho seznamu smluv naznačuje, že ve smlouvě jsou nějaké chyby. Jejich závažnost je různá a ke každé z nich má Hlídač vysvětlení. Jednu červeně označenou smlouvu jsme pro vás našli. Podívejte se i vy s námi přímo do detailu této smlouvy a zjistěte, jaké má problémy. 

 

 


Kde najdu k chybám ve smlouvě bližší informace?

Veškeré podrobnější informace objevíte v detailu smlouvy. Hned v hlavičce je uvedeno, zda je smlouva platná. Taková smlouva bývá označena zelenou barvou. U problematických smluv nechybí pro doplnění náš komentář.

A co jsme zjistili v detailu smlouvy Explosie, a.s.?

Všechny nedostatky smluv jsou výrazně vyznačeny v každém detailu smlouvy. U našeho příkladu vidíme, že je jich hned několik. 

 

To jsem z toho jelen, je smlouva platná, když má tak závažné nedostatky?

Smlouva je v registru smluv stále platná a nepodléhá sankci z důvodu, že vznikla před datem 1.7. 2017. Od tohoto dne začala platit sankce úplné neplatnosti smlouvy při neuveřejnění smlouvy v registru, nebo při uveřejnění smlouvy v rozporu se zákonem.

Jaká jsou přesně stanovena pravidla se dočtete zde.

To by mě zajímalo, jestli jsou smlouvy s chybami časté? Můžu si je nějak najít?

Nás to také zajímalo, a proto máme pro vás připravený seznam těch nejhorších smluv v registru smluv. Na výběr smluv se dostanete snadno přes Hlídače smluv na úvodní stránce našeho webu. Chcete si to urychlit? Dostaňte se na smlouvy s nejvíce chybami kliknutím na odkaz.

 

A hned se rozbalí přehledy. Jedním z nich jsou:

Projít si je můžete všechny, a že jich je! Pokud máte nějakou připomínku nebo opravu i vy, budeme rádi, když se s námi podělíte!Seriál<< Jak na Hlídači porovnat úřady a organizace?  |  Hlídač veřejných zakázek >>
+ posts

1 COMMENT

  1. Mohli byste doplnit, jaké jsou legislativní požadavky na smlouvy v registru? Ideálně co chyba, to citace zákona (včetně paragrafu atd). Teď se dohaduji, zda PDF scan smlouvy je OK či ne a zda každá smlouva musí mít cenu. Existuje třeba nějaký tutoriál pro úředníky, jak mají smlouvu správně nahrát do registru? Děkuji

Napište komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..