Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

Pro všechny aktivní Hlídače představujeme další zajímavou databázi na Hlídači státu.

Ať už si chcete prověřit záznamy o známých kauzách z veřejných zakázek, nebo „jen“ spory jednotlivých firem či státu, máme pro Vás připravené přehledné vyhledávání v rozhodnutích Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (lidově antimonopolního úřadu).

(Více všeobecně o veřejných zakázkách na Hlídači státu najdete v Hlídači veřejných zakázek a informace o vyhledávání v nich najdete v tomto návodu.)

K databázi vedou dvě cestičky. Ukážeme Vám obě.

1) Hned v hlavičce webu je odkaz na další databáze, který Vás dovede až k seznamu, kde si je můžete jednotlivě vybírat. Stačí dvakrát kliknout a můžete vyhledávat.

 

Další databáze se Vám otevřou jako nová stránka. Stačí mrknout na oddíl nazvaný Veřejná správa a jste na správné adrese!

 

 

2) Pokud sjedete kousek níž na titulní stránce Hlídače a zaostříte na oddíl kde jsme několik zajímavých databází vybrali, máte vyhráno a opět stačí jediné kliknutí.

Po klepnutí myší na název databáze se Vám zobrazí vyhledávací okno. Na obrázku níže uvádíme několik tipů, jak je možné v rozhodnutích ÚOHS vyhledávat.

Ze zobrazeného seznamu výsledků si vyberete konkrétní záznam.

Zkuste si vše „osahat“ sami přímo v tomto odkazu.

Po vyhledání podle projednávané věci jsme dostali celý seznam rozhodnutí. 

A jak to vypadá v detailu? Kromě našeho obrázku si můžete detail i s celým textem rozhodnutí prohlédnout zde

 

A nakonec nemůžeme zapomenout na náš tajný hlídací tip (nejen pro rozhodnutí antimonopolního úřadu): Pročetli jste si už vše na téma, které Vás zajímá? Zapněte si posílání novinek a ušetřete si práci s hledáním.